Müşahit ol sandığa sahip çık!

  • 09:03 6 Mayıs 2023
  • Siyaset
AMED - Yeşil Sol Parti Amed seçim komisyonunda yer alan Bahar Peker, sandık güvenliği için, “Müşahit ol sandığına sahip çık” sloganıyla Amed halkına çağrıda bulundu.
 
14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine 8 gün kala siyasi partilerin seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Seçim dönemlerinde yıllardan beri süregelen konulardan biri sandık güvenliği. Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Amed Seçim Komisyonu’nda olan Bahar Peker, müşahit olmanın ve sandıkları korumanın önemine değindi.  
 
‘12 bin başvuru var’
 
Seçimin Türkiye ve Türkiye halkları için tarihi bir önem taşıdığını söyleyen Bahar, seçim güvenliğine de bu şekilde yaklaşmak gerektiğini belirtti. Bahar, seçimle birlikte yeni bir döneme girileceğine değinerek, “Yeşil Sol olarak ilk defa seçime girmemizden kaynaklı birçok sıkıntı ile karşılaştık. Bu sıkıntıların başında resmi sandık görevlisi verememe oldu. Amed merkezde bizim yüzde 70 oy potansiyeline sahip olmamız bize avantaj kazandırdı. Avantajı nedir derseniz; itiraza yetkili kişi kılmamız, ilçe sınırları içerisinde itiraza yetkili kişileri vermesi ve yanı sıra müşahit vermemiz konusunda avantajımız oldu” dedi.
 
‘Geleceğimiz için oylara sahip çıkmalıyız’
 
14 Mayıs’ta hedeflerinin yüzde 85 olduğuna dikkat çeken Bahar, “Amed’den 12 vekil, Türkiye genelinde de 100 vekil çıkarıp meclise göndermeyi düşünüyoruz. Biz de bu konuda alabildiğince müşahit başvurusu alıyoruz. Şu an 12 bin müşahit başvurumuz var. Ciddi bir talep de var çünkü halkımız kendi oyuna, sandığına, iradesine gerçekten sahip çıkmak istiyor ki sahipleniyor da görüyoruz. Amed merkeze bakarsak 3 bin 673 sandığımız var. Ne kadar sıkıntı, sorun olursa olsun tek hedefimiz 14 Mayıs’ta başarı olacak. Aynı zamanda Yeşil Sol olarak halkımıza çağrımız; oy kullanıldıktan hemen sonra sandıklarınızı bırakmayın. Oy kullandığınız sandığı gözetleme hakkınız var. İtiraz hakkınız var. Hatta o gün ıslak imzalı tutanaklar kapıya asıldıktan sonra onları gözlemlemekle de mükellefsiniz. Oyumuzu kullandık gidiyoruz değil; kadınların, çocukların, gençlerin ve toplumun geleceği için oyumuza sahip çıkmamız gerekiyor” sözlerine yer verdi. 
 
‘Sandığına sahip çık’
 
Bahar, son olarak da “Müşahitlik için hala başvuru alıyoruz ve halkımızın başvurularını bekliyoruz. Ayrıca oy pusulaları çıktı ve her bölgenin Yeşil Sol Parti sıralaması farklı oluyor. Mesela Amed bölgesinde 12’nci sıradayız. Bize ve halkımıza büyük sorumluluklar düşüyor. Tabi Amed seçmeni çok politik bir seçmendir. Bunun bilincindedir. Seçim günü rehavete kapılıp sandıklarımızı boş bırakmayalım. ‘Müşahit ol sandığına sahip çık’ sloganıyla başvuruları bekliyoruz” şeklinde konuştu. 
 
 
 

Etiketler:

Okumadan geçme!