Rosa Kadın Derneği’nden MKG'ye ziyaret

  • 16:43 20 Kasım 2023
  • Güncel
 
 
AMED - Rosa Kadın Derneği, MKG’yi ziyaret etti. Ziyarette her iki dernek de, birlikte mücadelenin kadınlara güç verdiğini vurguladı. 
 
Rosa Kadın Derneği yöneticileri, Mezopotamya Kadın Gazeteciler Derneği’ni (MKG) ziyaret etti. Dayanışma amacıyla yapılan ziyarette dernek yöneticileri, ilk olarak MKG’nin kuruluşundan dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, kadın örgütleri arasında birlikteliğin önemini vurguladı. 
 
‘Kadınlara destek saldırılara karşı güçlü bir tepkidir’
 
MKG Başkanı Roza Metina, Rosa Kadın Derneği yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Gerçekten böyle günlerde kadın örgütlerinin birbirine desteği çok önemli. Özellikle 25 Kasım yaklaşıyor ve bu bağlamda kadın kurumları arasındaki destek, mevcut iktidar saldırılarına karşı güçlü bir yanıt niteliği taşıyor. Bu nedenle ziyaretiniz bizim için çok değerli” dedi. 
 
‘Birlikte mücadele kadınlara güç veriyor’
 
Ardından söz alan Rosa Kadın Derneği Başkanı Suzan İşbilen MKG’nin açılışının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı. Suzan, şiddete karşı birlikte mücadele etmenin kadınlara güç verdiğinin altını çizerek 25 Kasım planlamalarına dair şu bilgiyi paylaştı: “Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında üyelerimize yönelik bir program düzenleyeceğiz. Yürüyüşe birlikte katılacağız. “
 
Kadınların desteğinin güçlendirilmesi ve şiddete karşı örgütlenmenin güçlendirilmesi kapsamında verilen mesajların ardından ziyaret sona erdi.