Gezi Direnişi pankartına müdahale: Çocuklar etkilenebilir!

  • 09:54 5 Haziran 2023
  • Güncel
 
 
İSTANBUL- Gezi Direnişinin yıldönümü dolayısıyla evin camına asılan  “Her yer gezi her yer direniş” yazılı pankart “çocukları etkileyebilir” iddiasıyla polisler tarafından indirilmek istendi.
 
Gezi Direnişinin 10’uncu yıldönümü dolayısıyla dün Kadın Savunma Ağı üyesi bir kadın Ümraniye ilçesinde bulunan evinin camına “Her yer gezi her yer direniş” yazılı pankart astı. Etrafta bulunan kişilerin şikayet ettiği gerekçesiyle 3 sivil polis pankartın asılı olduğu eve gelerek “çocukları etkileyebileceğini” iddia ederek pankartın kaldırılmasını söyledi.
 
Çocuklar direnişten etkilenebilir
 
Kadın eve gelen sivil polislere pankartı neden kaldırması gerektiğini sorduğunda ise "Site içinde oturan ailelerin çocuklarının okuyup etkilenme olasılığı" cevabıyla karşılaştı.
 
‘Direnmekten vazgeçiremeyeceksiniz’
 
Yaşanan bu duruma dair Kadın Savunma Ağı dijital medya hesabından, “Yasaklarınızla, yarattığınız muhbir vatandaşlarınızla, sindirme politikalarınızla bizleri direnmekten vazgeçiremeyeceksiniz. Umuyoruz ki sadece sitedeki değil tüm Türkiye'deki çocuklar Gezi'den de, mücadelemizden de etkilenir. Bunun için mücadele etmeye devam edeceğiz” paylaşımını yaparak tepki gösterdi.