Wan’da halk buluşması

  • 20:37 30 Kasım 2022
  • Güncel
 
WAN - DBP’nin gerçekleştirdiği halk buluşmasında, Kürt halkının özgürlük mücadelesine dikkat çekilirken sık sık “Bê Serok jiyan nabe” sloganları atıldı. 
 
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Wan İl Örgütü Erenoğlu Düğün Salonu’nda halk buluşması gerçekleştirdi. Halk buluşmasının yapılacağı salonun önüne TOMA ve zırhlı araçlarla çok sayıda polis gelirken, salona giren herkes kamerayla görüntüleri alında aramadan geçirildi. Halk buluşmasına DBP İl ve İlçe Örgütleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe yöneticileri, Bask-Der, TUHAY-DER, MEBYA-DER ve çok sayıda yurttaş katıldı. Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için saygı duruşu ile başlayan buluşmada “Şehit namirin” sloganları atıldı.
 
Halk buluşmasında DBP Wan Örgütü Eşbaşkanları Şengül Polat ve Harun Okay konuştu.  
 
Daha sonra konuşan DBP Wan Eşbaşkanı Şengül Polat, Kürt halkının mücadelesine dikkat çekti. Sayın “Öcalan yok edilen, katledilen bir milleti uyandırdı. 45 yıl önce bugün PKK kuruldu” diye konuşan Şengül’ün konuşmaları sık sık  “Biji Serok Apo”, “PKK halktır, halk burada” sloganları ile kesildi. Şengül Kürt halkının özgürlüğü için sonuna kadar mücadele edeceğini söyledi. Daha sonra sinevizyon gösterimi yapıldı. 
 
Daha sonra yapılan konuşmalarda da  Kürt halkının özgürlük mücadelesine dikkat çekildi, 45 yıllık mücadele boyunca özgür bir yaşam ve felsefenin ortaya çıktığı belirtildi. 
 
Sık sık “Bê Serok jiyan nabe” sloganlarının atıldığı halk buluşması halaylarla sona erdi.