Hazal’ı katleden failin davası ertelendi

  • 16:57 3 Haziran 2023
  • Hukuk
 
BALIKESİR – Bandırma’da Hazal Alpyörük’ü katleden fail Kadir Meşe’nin yargılandığı davanın bir sonraki duruşması ileri bir tarihe ertelendi. 
 
Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 15 Şubat günü Kadir Meşe isimli erkek, birlikte yaşadığı Hazal Alpyörük’ü kesici aletle katletmişti. Komşularının haber vermesiyle gelen sağlık ekipleri tarafından Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan kadın yaşamını yitirdi.  Üç aylık hamile olduğu öğrenilen Hazal’ın faili, daha sonra gözaltına alındı. Fail Kadir Meşe, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
 
Failden kendini aklama savunması 
 
Fail Kadir Meşe hakkında Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış hapis istemiyle dava açıldı. Davanın görülen bir önceki duruşmasında kendini aklamaya çalışan fail, son görülen duruşmada da benzer ifadeler sarf etti. 
 
Hazal’ın annesinden ceza talebi 
 
Duruşmada Adli Tıp Kurumu’ndan gelen rapor okundu. Ardından söz alan Hazal’ın annesi Sevcan Alpyörük, failin en ağır cezayı almasını istedi. 
 
Fail avukatı ‘psikolojisi yerinde değil’ diyerek tahliye istedi 
 
Ardından söz alan fail avukatı ise müvekkilinin psikolojisinin yerinde olmadığını öne sürerek, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını talep etti. 
 
Mahkeme heyeti, failin tutukluluk halinin devamına karar verirken, duruşmayı da ileri bir tarihe erteledi.