UYAP’a düşmeyen iddianame ana akıma servis edildi

  • 20:16 29 Eylül 2022
  • Hukuk
 
DİYARBAKIR - HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında 7 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle 25 günde jet hızıyla hazırlanan iddianame UYAP’a düşmeden önce ana akım medyaya servis edildi. 
 
Dokunulmazlığı kaldırılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 2 Eylül’de İstanbul’da kötü muameleye maruz kalarak gözaltına alınmış, 3 Eylül’de çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Silivri Cezaevi’nde tek kişilik hücrede tutulan Semra hakkında Anadolu Ajansı (AA) muhabirine dayandırılarak servis edilen haberde iddianamenin tamamlandığı belirtildi. 
 
Konuya dair ulaştığımız Semra’nın avukatları henüz kendilerine bilgi verilmediğini ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’ne (UYAP) konuya dair bir belgenin yer almadığını belirtti.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame de Semra hakkında “örgüt üyesi olma” suçlamasıyla 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasının talep edildiği iddia edildi.